• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://m.facebook.com/sineklikcimcom-1667857083469593/?tsid=0.8486538928095617&source=result
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327942494

Emniyet havalandırma kiliti

KAPI VE PENCERE ÇOCUK GÜVENLİĞİ

Türkiye'de her yıl onlarca çocuk balkon ve pencerelerden düşmektedir.. Yaşanılan bu üzücü vakalar can kayıplarına, yaralanmalara sebep olmaktadır. Bugüne kadar bu durum, herhangi bir akılcı çözüm olmadığı için, aileler için büyük bir sorun teşkil etmiştir.

Pekçok gelişmiş ülkelerde çocukların bulundukları ortamlarda kapı ve pencereler için çocukları koruyucu güvenlik önlemi alınması yasal zorunluluktur. . Ürünümüz, halihazırda Türkiye'nin  önde gelen kurumlarında başarıyla kullanılmaktadır.

 pencere emniyet kilidi ve 

ÇOCUK GÜVENLİK SİNEKLİĞİ TIKLAYINIZ

çocuklar için kapı ve pencere güvenliğinde eşsiz bir sistemdir. Uygulandığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek havalandırma sağlarken düşme vakalarının önüne geçer. Sadece anahtarı ile açılabildiğinden tam güvenlik sağlar. Ayrıca hırsız güvenliği için de en düşük maliyetli önlemdir. 

Pencerekilit, pvc, alüminyum, ahşap ve metal olmak üzere her tür pencere ve kapıya kolayca uygulanabilir. Sürme pencere ve kapılar için de uygundur.

UYGULANDIĞI ALANLAR

Sipariş Ver
Montaj Fotoları


ÇOCUK KİLİDİ

HIRSIZ KORUMASI

KAPI VE PENCERELERDE HIRSIZ KORUMASI

Kapı ve pencereler hırsızlarca en yaygın kullanılan eve girme yöntemidir. Gerek açık bırakıldıkları zaman gerekse kapalı olsalar dahi az bir kuvvetle kolayca açılmalarından dolayı pencere ve balkon kapıları tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle alt katlarda oturanlar demir parmaklık yaptırmakta ancak bunlar da merdiven gibi kullanıldığı için bu sefer de hırsızlar kolayca üst katlara çıkmaktadırlar.

Ürünümüz Pencerekilit özellikle demir taktırmanın tercih edilmediği durumda pencere ve balkon kapılarına takılarak hırsızların girmelerine engel olmaktadır. Pencerekilit sağlam metal döküm parçalarıyla dayanıklı gövdesi ve özel aletler dışında kesilmeyen 550 kg'a dayanıklı çelik halat kullanılarak hırsızlara karşı caydırıcılık sağlanmaktadır.

OKUL VE YURTLAR

OKUL VE YURTLARDA PENCERE GÜVENLİĞİ

Türkiye'de eğitim kurumlarında her yıl onlarca pencereden düşme ve intihar vakası gerçekleşmektedir. Yaşanılan bu üzücü vakalar can kayıplarına, yaralanmalara sebep olarak eğitimci ve idarecileri yasal yaptırımlarla yüz yüze bırakmakta ve eğitim kurumları için itibar sarsıcı durumlara sebebiyet vermektedir. Bugüne kadar bu durum, herhangi bir akılcı çözüm olmadığı için, idareciler ve eğitimciler için büyük bir sorun teşkil etmiştir.

İngiltere, Kanada gibi gelişmiş ülkelerdeki eğitim kurumlarında pencereler için güvenlik önlemi alınması yasal zorunluluktur. Ürünümüz, halihazırda Türkiye'nin  önde gelen kurumlarında kullanılmaktadır.

Pencerekilit pencere emniyet kilidi, eğitim kurumlarında öğrenciler için pencere güvenliğinde eşsiz bir sistemdir. Uygulandığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek havalandırma sağlarken düşme vakalarının önüne geçer. Sadece anahtarı ile açılabildiğinden tam güvenlik sağlar. Okullarda hırsız güvenliği için de en düşük maliyetli önlemdir.

OTELLER

OTELLERDE KAPI VE PENCERE GÜVENLİĞİ

Pencerekilit pencere emniyet kilidi, oteller için pencere güvenliğinde eşsiz bir sistemdir. Uygulandığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek havalandırma sağlarken düşme vakalarının önüne geçer. Sadece anahtarı ile açılabildiğinden tam güvenlik sağlar.

Görevliler tek anahtar ile tüm pencereleri açabilir ve kolayca temizlik yapabilir. Penkilid, pvc, alüminyum, ahşap ve metal olmak üzere her tür pencere ve kapıya kolayca uygulanabilir. Sürme pencere ve kapılar için de uygundur.

Pencerekilit seçkin otellerde, toplu kullanıma açık yerlerde kazaların önlenmesinde ve güvenli havalandırmanın sağlanmasında başarıyla kullanılmaktadır.

Hırsızlara karşı da en düşük maliyetli önlemdir.

Ürünümüz bir çok ülkeye ihraç edilmekte ve beğeni ile kullanılmaktadır.

HASTANELER

HASTANELERDE KAPI VE PENCERE GÜVENLİĞİ

Hastanelerde, bakımevlerinde ve huzurevlerinde kalanların gerek hastalıkları gerekse psikolojik durumları nedeniyle pencereden düşme ve intihar vakaları yaşanmaktadır. Pencerekilit pencere emniyet kilidi uygulandığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek havalandırma sağlarken düşme ve intihar vakalarının önüne geçer. Sadece anahtarı ile açılabildiğinden tam güvenlik sağlar.

Avrupa' da yapılan bir araştırma sonucu 6 ayda 6 ölümcül pencereden düşme- atlama vakası belirlenmiştir ( 13.800 yataklı 40 hastane bulunan bir bölge örneklem alınmıştır). Bu araştırmaya göre normalde 10.000' de 1 olan ölümcül pencereden düşme- atlama vaka ihtimali hastanelerde 8.000' de 1' e yükselmektedir.

Özellikle çocuk hastanelerinde- kliniklerinde pencereden düşme vakalarına karşı önlem alınması Penkid ile mümkün olmaktadır.

Pencerekilit seçkin kurumlarda, toplu kullanıma açık yerlerde kazaların önlenmesinde ve güvenli havalandırmanın sağlanmasında başarıyla kullanılmaktadır.

Hırsızlara karşı da en düşük maliyetli önlemdir.

PENCEREKİLİTİN  ÖZELLİKLERİ

 • Ürünümüz  patentli olup PENKİD tek üreticidir.
 • Pencerekilit anahtarlı yapısı ile pencere istenildiğinde tam açılabilir ya da kilitlenerek kısıtlı açılması sağlanabilir.
 • Her türlü kapı ve pencereye uygulanabilir.
 • Pencerekilit metal döküm olup son derece dayanıklıdır. Ara bağlantıyı sağlayan pvc kaplı çelik halatın pense ya da benzeri bir aletle kesilebilmesi mümkün değildir.Halatın en düşük kopma direnci 550 kg'dır.
 • Çelik halatın standart kablo uzunluğu 20 cm olup toplu alımlarda isteğe göre farklı boyutlarda üretim yapılabilmektedir.
 • Kurumlara kolaylık sağlaması amacıyla tüm pencere emniyet kilitleri tek tip anahtarla sunulmaktadır.
 • Estetik bir görünüm için beyaz, gri, açık ve koyu kahverengi olmak üzere dört renk seçeneğiyle üretilen plastik kapaklarıyla sizlere sunulmaktadır.
 • Kurumlarda ve alt katlardaki dairelerde çok sık görülen tüm pencerelere demir parmaklık takma durumu, ürünümüz ile gereksiz olacaktır. Bu sebeple demir parmaklık takma ve bakım onarım yapma maliyetlerine katlanmak zorunda kalmayacaklardır.
 • Ürünümüz , düşük bir maliyetle estetik bir görünüm kazandırır ve güvenlik sağlar.
 • Pencerekilit sürme kapı ve pencerelere uygun tek havalandırmalı emniyet kilididir. Pvc, alüminyum, ahşap ve demir kapı -pencerelere uygundur.
 • Kilit sistemimiz kalite testleri yapılmış malzemelerden imal edilmektedir

 

Sipariş Ver Montaj Fotoları
BİZİ FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN
UYGULAMA SEMTLERİMİZ
UYGULAMA SEMTLERİ
HİZMET SEMTLERİMİZ

istanbul ilimizin tüm semtlerine ölçü ve montaj hizmeti veriyoruz.

Bir telefonla veya mesaj yoluyla ücretsiz hızlı ölçü alıp fiyat veriyoruz.

Sarıyer,beşiktaş.bakırköy,eyüp,kağıthane,

beyoğlu,bahçelievler,bayrampaşa,zeytinburnu,

güngören,gaziosmanpaşa,esenyurt,arnavutköy,

büyükçekmece,şişli,avcılar,esenler,beylikdüzü,

başakşehir,bağcılar,üsküdar,küçükçekmece,

beykoz,ataşehr,çekmeköy,kadıköy,adalar,kartal,

çatalca,maltepe,pendik,sancaktepe,silivri,şile

sultanbeyli,sultangazi,tuzla,ümraniye

YORUMLAR      YORUM YAZ